ukladanie-plytek

Jak wybrać dobrą firmę do układania płytek?

Decydując się na remont kuchni, łazienki oraz innych pomieszczeń w posiadanym domu lub mieszkaniu będziemy mieli stanąć przed kilkoma ważnymi wyborami, od których zależeć będzie to, czy będziemy zadowoleni z ostatecznych efektów wykonywanych prac budowlanych.

Poza najważniejszą rzeczą, jaką bez wątpienia będzie opracowanie samej koncepcji prac remontowych, przygotowanie projektu aranżacji wnętrza oraz dobranie odpowiednich materiałów budowlanych i rozwiązań architektonicznych, sporą uwagę poświęć należy także wyborowi odpowiedniej firmy budowlanej, której zlecimy wykonanie niezbędnych prac adaptacyjnych i remontowych. Warto pamiętać, że pomimo tego, że przedsiębiorców na rynku usług budowlanych nie brakuje, wielu z nich nie gwarantuje wysokiej jakości świadczonych usług, a także ma problemy z terminowym oddawaniem zleconego im dzieła, a także jego wykonaniem zgodnie z pierwotnymi założeniami, co w szczególności odnosi się do bardziej specjalistycznych usług budowlanych, takich jak na przykład układanie płytek lub wykonywanie instalacji łazienkowych. Stąd też dobór odpowiedniej firmy pozostaje niezmiernie ważny i nie powinniśmy go w żaden sposób bagatelizować.

Jak szukać specjalisty?

Poszukując specjalisty, któremu powierzymy wykonanie usługi układania płytek w łazience, kuchni lub każdym innym pomieszczeniu, warto zwrócić uwagę, czym zajmuje się on na co dzień oraz czy specjalizuje się właśnie w tego rodzaju usługach. Szereg podmiotów działających na rynku usług budowlanych umieszcza ogłoszenia, z których wynika, że podejmą się wszelkich prac budowlanych, niezależnie od ich charakteru oraz przedmiotu. Nie wydaje się jednak, aby było to w praktyce możliwe. Zakres możliwych czynności oraz dostępnych i znanych specjalistom w branży technik i sposobów wykonywania prac budowlanych nie pozwala bowiem na specjalizowanie się w każdego rodzaju pracach, natomiast wysoką jakość wykonanej pracy zapewnić mogą jedynie te podmioty, które systematycznie mają styczność z określoną kategorią prac budowlanych.

Jak zweryfikować firmę?

Po czym poznać natomiast, że dana firma specjalizuje się w układaniu płytek? Najprostszym sposobem na weryfikację składanych twierdzeń oraz zapewnień jest oczywiście skonfrontowanie ich z dotychczas wykonanymi przez danego przedsiębiorcę zleceniami. W taki sposób łatwo ocenimy bowiem efekt końcowy przeprowadzonych prac budowlanych oraz będziemy w stanie zadecydować, czy odpowiada nam taka jakość świadczonych usług. Pomimo obiegowej opinii, nie zawsze z kolei dobrym wyznacznikiem jakości wykonywanych prac budowlanych, w tym układania płytek, będzie cena jednostkowa za metr kwadratowy wykonanej usługi. Ta bowiem niekoniecznie odzwierciedla poziom umiejętności, a nadto uzależniona jest od wielu czynników zewnętrznych, które będą ją współkształtować. Do takich z pewnością należeć będzie rejon kraju, gdzie poszukiwać będziemy specjalisty. Oczywistym jest bowiem, że wykonanie takiej samej usługi budowlanej pozostawać będzie odpowiednio droższe w Warszawie (oraz innych większych miastach Polski), aniżeli w mniej zurbanizowanych rejonach kraju. Zdarzyć się może też tak, że stosunkowo tani fachowiec świadczyć będzie usługi na poziomie renomowanych i drogich firm budowlanych.

Jakub Zabłocki

Jakub Zabłocki

Z zamiłowania pasjonat aranżacji wnętrz oraz architektoniki. Doradza przy planowaniu i realizacji inwestycji budowlanych, remontów oraz planowania wystroju wnętrz.

Więcej wpisów