architekt-wnetrz-Jaworzno

Architekt wnętrz Jaworzno – jak go wybrać?

Chcesz, aby twoje wnętrze urządzone było niemal w idealny sposób? Nie chcesz, nie potrafisz lub nie masz czasu zająć się tym sam? W takim razie zdecyduj się na usługi profesjonalisty – architekt wnętrz pomoże Ci zaprojektować przestrzeń najlepszą dla Ciebie i Twoich potrzeb.


Decydując się na usługi architekta wnętrz masz pewność, że pozbędziesz się wielu dylematów i trudności. Zanim to jednak nastąpi, musisz go wybrać. Czym kierować się w poszukiwaniach najlepszego fachowca? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że możemy spotkać się z architektami różnych specjalności. Pomimo, iż każdy z nich podejmie się zlecenia urządzenia twojego wnętrza, różnice mogą nastąpić zarówno w cenie, jak i w efektywności przygotowanych rozwiązań.

Jakich architektów możemy spotkać?

Architektów można podzielić na kilka grup. Bardzo często szukając takiego fachowca, natrafimy na biura architektoniczne. Jest to rozwiązanie najdroższe. Biura takie zajmują się przede wszystkim projektowaniem budynków. Jako że projektowanie wnętrz to ich dodatkowe zajęcie, usługa taka jest bardziej kosztowna. Może zdarzyć się również, że pracujący tam architekci, którzy są perfekcyjnie przygotowani w sferze projektowania budynków, o wykończeniu wnętrz nie będą mieli pojęcia… Na tę grupę architektów trzeba zatem szczególnie uważać (choć nie należy jej zupełnie odrzucać!).
Inną grupę stanowią projektanci, którzy zatrudniani są przez wykonawców, a więc sprzedawców np. armatury łazienkowej, producentów kuchni czy przez firmy budowlane. Oczywiście osoby takie posiadają dużą wiedze na temat projektowania wnętrz, jednak polecają oni „masowe” produkty. Jeżeli zależy nam na oryginalności naszej przestrzeni, niekoniecznie będzie to najlepszy wybór.
Podczas poszukiwań zetkniemy się również z grupą wolnych strzelców. Mają polot i wyobraźnię. Najczęściej są to jeszcze studenci wydziałów architektury, bądź absolwenci, którzy wybrali wykonywanie tego zawodu „na własną rękę”. Dla niektórych właśnie tacy wykonawcy będą najlepsi – z dużą wyobraźnią i chęcią działania. W tym przypadku korzystna jest również cena – zawsze niższa niż w biurach architektów. Niestety, wśród tej grupy zdarzają się osoby nie mające odpowiedniego wykształcenia, często trudno egzekwować od nich również terminowość.
Ostatnia i chyba najbezpieczniejszą grupą architektów są projektanci pracujący w biurach zajmujących się wyłącznie architekturą wnętrz. To oni specjalizują się w tej dziedzinie, są na bieżąco ze wszystkimi nowościami, posiadają ogromne doświadczenie oraz odpowiednią wiedzę, aby urządzić wnętrze w pięknym stylu, dopasowane do potrzeb klienta.

Rozmowa, rozmowa, rozmowa

Wybierając architekta, który ma urządzić Twoje wnętrze, powinieneś poświęcić nieco czasu na rozmowę. Warto odwiedzić kilka biur, przedstawić swoja koncepcje i sprawdzić, czy architekt  wnętrz Jaworzno jest w stanie nam pomóc. Koniecznie warto zapytać także o przedstawienie projektu: czy będzie ono w postaci koncepcyjnej, czy może biuro oferuje wizualizację komputerową. Podczas rozmowy możemy poprosić również o pokazanie nam wykonanych przez projektanta realizacji – przekonamy się wtedy, czy trafiają one w nasz gust.

Jakub Zabłocki

Jakub Zabłocki

Z zamiłowania pasjonat aranżacji wnętrz oraz architektoniki. Doradza przy planowaniu i realizacji inwestycji budowlanych, remontów oraz planowania wystroju wnętrz.

Więcej wpisów